participam
Juraj Herz
Checoslováquia
Os melhores filmes:
A Loja da Rua Principal (1965)
Limonada Joe (1964)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Jana Paulová
Checoslováquia
Os melhores filmes:
S Pydlou v zádech (1985) (gravação de teatro)
Smrt krásných srnců (1986)
Smutek sluší Elektře (1991) (gravação de teatro)
Bolek Polívka
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Pelíšky (1999)
Lições de Infância (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (série)
Chantal Poullain
França
Os melhores filmes:
Šašek a královna (1985) (gravação de teatro)
Konec starých časů (1989)
Kopytem sem, kopytem tam (1988)
Juraj Jakubisko
Checoslováquia
Jana Hlaváčová
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Hamlet (1986) (gravação de teatro)
Naši furianti (1983) (gravação de teatro)
Ikarův pád (1977) (filme de TV)
Tereza Kostková
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Četnické humoresky (2001) (série)
La Dame d'Izieu (2007) (filme de TV)
Ženy v běhu (2019)
Carmen Mayerová
Reich Alemão
Os melhores filmes:
O Cremador (1968)
Krvavá svatba (1987) (gravação de teatro)
Smutek sluší Elektře (1991) (gravação de teatro)
Miroslav Moravec
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Vesničko má středisková (1985)
Brakýři (1983) (filme de TV)
Pozor, vizita! (1981)
Pavel Soukup
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Lovec (1980) (filme de TV)
Zatmění všech sluncí (1987) (filme de TV)
Anatomie zrady (2020) (filme de TV)
Jitka Molavcová
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Amadeus (1984)
Skřivánci na niti (1969)
Michal Tučný - Fidlej a hraj (2008) (compilação de vídeos)
Boris Hybner
Protetorado da Boémia e Morávia
Os melhores filmes:
Pelíšky (1999)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Zlata Adamovská
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Lições de Infância (1991)
Brouk v hlavě (2020) (gravação de teatro)
Brouk v hlavě (2002) (filme de TV)
Michael Kocáb
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Martha et moi (1990)
Pražákům, těm je hej (1990)
Kouzelné galoše (1986)
Zdeněk Zelenka
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Vrchní, prchni! (1980)
Čas sluhů (1989)
Julek (1979)
Jiří Kodet
Checoslováquia
Os melhores filmes:
Pelíšky (1999)
Vyšší princip (1960)
Revizor (1971) (gravação de teatro)
Milan Lasica
República Eslovaca
Os melhores filmes:
Lasica & Satinský a hostia: Soirée (1968) (filme de TV)
Půldruhé hodiny zpoždění (2009) (gravação de teatro)
Tři veteráni (1983)
Jolana Voldánová
Checoslováquia
Jakub Smolík
Checoslováquia
Milan Knížák
Protetorado da Boémia e Morávia