Diário (3)
Extra unikátní filmy, které mě dostaly na dno a chtěl jsem si prostřelit mozek, a pokud by se to nepovedlo, tak skočit z mostu a roztýct se na asfaltu – všechno radši, než vidět tento film znovu
Panna a orel (viděno duben 2019)
Mrtvé nechte spát (viděno únor 2020)
Ach, ta láska nebeská (viděno březen 2020)
Špindl 2 (viděno květen 2020)
Viděno na velkém plátně // 2020 //
Malé ženy
Le Mans '66
Tenkrát podruhé
Maják
Na nože
Vlastníci
Portrét dívky v plamenech
Amnestie
Daleko od Reykjavíku
Scandi – Žena na válečné stezce, Svátky klidu a míru, Dokonalý pacient
Mizerové navždy
Richard Jewell
Modelář
Chlap na střídačku
V síti
Berlinale – Las Mil y Una, Jalda, noc odpuštění, Pinocchio, Otac, Undine, Effacer l’historique, Služebníci, Schwesterlein, Volevo nascondermi, Zlovolné historky z předměstí, Berlin Alexanderplatz, The Roads Not Taken, Mignonnes, Le Sel des larmes, Rizi, Šarlatán, Irradiés
Jeden svět – Acâş, můj domov, Párování
1917
Můj otec Antonín Kratochvíl
Psí láska
Bourák
FOMO
Poslední aristokratka
3Bobule
Tady Vary – Než skončí léto, Jsme jedné krve, Ema, Teplouš, Na palubu!
Ahoj, robote
Další jehňátko
Trafikant
Havel
Kouř
LFŠ – Truman Show, Televizní společnost, Zázračný muž, Veselka, Frigo staví dům, Láska kvete v každém věku, Údolí včel, Adelheid, Pomsta, Frigo na námluvách, Frigo, oběť krevní msty, Cukrová bouda, Popel a démant, Frigo král střelců, Frigo na divadle, Frigo jako Sherlock Holmes, Frigo jako obětní beránek, Když se Frigo ženil, Atlantida, Pan T., Frigo ve člunu, Frigo na mašině, Frigo pod šibenicí, Krajina ve stínu
Casting na lásku
Lola
Ukradený stát
Kiruna - překrásný nový svět
Štěstí je krásná věc
Tenet
Případ Gorgonová
Filmový festival Litoměřice – Křik, Krtek, Cesta do nemožna, Otevřená srdce, Malá mořská víla
Ženská pomsta
Mladá kamera Uničov – 42 krátkometrážních amatérských a studentských snímků
Finále Plzeň – Vlastníci, Postiženi muzikou, Sh_t Happens, Volání divočiny, Žáby bez jazyka, Beze stopy, Můj bezvadnej život
Kyjograf – Češi jsou výborní houbaři, Služebníci
Léto patří rebelům
Be2Can – Love, Chlast
Warsaw International Film Festival – Bye! Mr Wang, Danny Legend God, Ghosts, Kids Run, Post Mortem, All The Pretty Little Horses, Tereza37, 18kHz
Viděno na velkém plátně // 2019 //
Favoritka (Yorgos Lanthimos)
Složka 64 (Christoffer Boe)
Ženy v běhu (Martin Horský) - recese
Krátké filmy nominované na Českého lva (Cukr a sůl / Home Sleep Home / Noc s agamou / Spolu sami / Sto dvacet osm tisíc)
26. Febiofest Praha (Rozhovory o jedný vysoký holce / Arctic: Ledové peklo / Genesis / Hodinový přítel / Pan Dort / Banditi hledající mámu / Punk je hned! / Všechno je jinak / Párty začíná / Sklizeň / Vem, nebo nech být / Okouzlit, milovat a rychle utíkat / Řezná hlava / Ostrým nožom)
My (Jordan Peele)
32. Finále Plzeň (První akční hrdina / Dukla 61 / Můj strýček Archimedes / Panna a orel / Problémy prvního světa / Chvilky / Backstage / Na krátko / Domestik)
54. Karlovy Vary IFF (Zázrak neznámého světce / Poslední návštěva / Hluché dny / Maličkosti / Agův dům / Karel, já a ty / Otec / Nevlastní sestra)
Spolujízda (Michael Dowse)
45. Letní filmová škola Uherské Hradiště (Nechcete jet do Bembrly? / Trapasy / Mirai, dívka z budoucnosti / Lůzři / Harpastum / Non stop lahůdky / Špatné básně / Muž s kinoaparátem / Bez Boha / Všemocný / Náklad / Onirica / Na rozcestí / Alice T. / Stehy / 3/4 / Takové krásné šaty / Doufám, že příště umřeš :) / Poslední autoportrét / Ága / Pasťák / Na střeše / Staříci / Glory / Jiří pes uprchlík / Třicet)
Historka o zelené planetě (Santiago Loza)
Skleněný pokoj (Julius Ševčík)
Tenkrát v Hollywoodu (Quentin Tarantino)
Krvavá nevěsta (Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett)
Slunovrat (Ari Aster)
4. Marienbad Film Festival (Sunset Blvd. / Čarodějův učeň / Mléčná dráha / Lucie / Milostné písně / Karel, já a ty a mnoho experimentálních kraťasů)
Poslouchej (Martin Müller, David Lańka)
Nabarvené ptáče (Václav Marhoul)
Maraton v brněnském kině Art (Favoritka / Tři billboardy kousek za Ebbingem / Zpívání v dešti / Slunovrat / Spalovač mrtvol)
11. Ostrava Kamera Oko (La Gomera / Jelenice / Tiché doteky / Svoboda / Karel, já a ty / Staříci a krátké studentské snímky)
Drsný spasitel (Jaroslav Šetek)
6. Be2Can (To musí být nebe / Bídníci / Pardon, nezastihli jsme vás)
60. Brněnská 16 (Krocan / Vítejte! / Gümus / Zvuk neočekávané smrti / Patnáct / Naqam Diamond / Algo-Rhythm / Kam odchází léto / Děti / Dospělák / Kanarí / Vzpěrač / Mano a Mano / Přichází potopa / Léto a to ostatní / Golem / Pan Můra / Amor, Avenidas Novas / Fantazie je zvíře na útěku / Tulačka)
Joker (Todd Phillips)
Parazit (Pon Džun-ho)
Stehlík (John Crowley)
Narušitel systému (Nora Fingscheidt)
Bacurau (Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles)
Fany a pes (Matthias Bruhn, Ralf Kukula)
Budiž světlo (Marko Škop)
Bratři (Aslaug Holm)
Plavání (Luzie Loose)
23. Ji.hlava (Fonja / Balkánem nahoru a dolů / Camorra / Sólo / Hovory o nevěře / Jaroslav Kučera Zblízka / Město rekordů a kuriozit / Ztracený břeh / #SandravUgandě / Když přeložíš jednu špagetu přes druhou špagetu / Vykuř! / Drobné šity-detaily / OK2PAY / Soud nad českou cestou / Pátrání po Evě / Proč se cítím jako kluk? / Dunaj vědomí a další experimentální kraťasy)
Abstinent (David Vigner)
Zombieland: Rána jistoty (Ruben Fleischer)
1. Kyjograf (Dálava / Karel, já a ty / Erotikon s živou hudbou)
Karel, já a ty (Bohdan Karásek)
12. JuniorFest (Dívka v ringu / Uzly a pomeranče / 2:hod / Lotte hledá draky / Místnost sebevrahů / Prosím, slone)
20. Mezipatra (Ke hvězdám)
Dokonalá lež (Bill Condon)
Cats (Tom Hooper)
Psi nenosí kalhoty (Jukka-Pekka Valkeapää)
Králíček Jojo (Taika Waititi)